طب سوزنی صورت

طب سوزنی صورت

طب سوزنی صورت از جمله‌ روش‌های بسیار قدیمی است که امروزه افراد به فواید آن پی برده‌اند.

طب سوزنی صورت برای از بین بردن سردردهای میگرنی، حالت تهوع، جوانسازی پوست و شادابی نیز کاربرد دارد. در واقع این روش برای افرادی که نمی‌توانند بوتاکس انجام دهند، مناسب است. طب سوزنی علاوه بر از بین بردن چین و چروک، در سلامت کلی پوست موثر واقع شده است.

 

فواید طب سوزنی برای جوش صورت

افرادی که دچار جوش‌های ریز و درشت در صورت خود می‌شوند، به دنبال یک راه‌حل همیشگی هستند. خلاص شدن از شر جوش‌های صورت بسیار سخت و زمان‌بر است. اما با کمک این روش شما می‌توانید آنها را درمان کرده و پوستی شفاف و لطیف داشته باشید.

با تحقیقات به عمل آمده، طب سوزنی دارای تاثیر 96 درصدی است. این روش برخلاف سایر روش‌ها، عامل اصلی ایجاد جوش را شناسایی و آن را درمان می‌کند. طب سوزنی علاوه بر جوش، در درمان لکه‌های صورت نیز کاربرد دارد.

تاثیر این روش در افراد مختلف متفاوت است. اما تغییرات به سرعت اتفاق می‌افتد و شما متوجه درمان جوش‌ها خواهید شد. معمولا تغییرات بین یک الی دو هفته بعد از طب سوزنی مشاهده می‌شود. جای جوش‌ها 6 هفته پس از درمان به طور کامل ازبین می‌روند و پوست شما کاملا تمیز و یکدست می‌شود.

شما می‌توانید با مراجعه به پزشک متخصص، عامل اصلی جوش‌ها را بیابید و با طب سوزنی و رژیم غذایی مناسب، آن را کنترل کنید.

 

عوارض طب سوزنی صورت

طب سوزنی جزء روش‌های کم‌خطر و غیرتهاجم محسوب می‌شود. اما دارای برخی عوارض جانبی است که معمولا در همه‌ی افراد واکنشی نرمال است. این عوارض شامل:

خستگی و بی‌حالی: برخی افراد پس از انجام طب سوزنی، احساس خستگی و بی‌حالی دارند. باید بدانید که این حالت پس از گذشت چند ساعت از بین خواهد رفت. اما در برخی دیگر ممکن است تا سه روز ادامه داشته باشد. در صورت داشتن این حالات، استراحت کنید و به مراقبت از بدن خود بپردازید تا به طو کامل بهبود یابید.

اگر بعد از انجام طب سوزنی احساس بی‌حالی شدید دارید، روی صندلی مطب بنشینید و نفس عمیق بکشید. پس از آن به منزل بروید و استراحت کنید و در جلسات بعدی کمی غذا میل کنید.

شدت درد و کبودی: در محل ورود سوزن‌ها به بدن، کمی احساس درد و سوزش وجود دارد و ممکن است کبود شود. این احساس معمولا در نقاط حساس بدن مانند صورت اتفاق می‌افتد. برای از بین رفتن درد و کبودی باید به آن زمان دهید.

 

قیمت طب سوزنی صورت

قیمت طب سوزنی صورت از مواردی است که قبل از مراجعه به پزشک به ذهن همه‌ی ما خطور می‌کند. این روش همانند سایر روش‌های درمانی دارای هزینه‌های مختص به خود می‌باشد. میزان هزینه طب سوزنی به فاکتورهای مهمی وابسته است که به بررسی آنها می‌پردازیم.

زمان هر جلسه: پزشک حدود 60 الی 120 دقیقه زمان صرف هر جلسه درمانی می‌کند. در طول این زمان پزشک باید مدام سوزن‌ها را تغییر وضعیت دهد تا اعصاب تحریک شود. بنابراین درمان به صورت عملی و مداوم انجام می‌شود.

تعداد سوزن‌های استفاده شده: وسایل استفاده شده در طب سوزنی از جمله سوزن‌ها، وارداتی هستند. به همین دلیل با بالا رفتن قیمت ارز و دلار، هزینه‌های طب سوزنی نیز تغییر می‌کند.

نوع روش درمانی: روش درمان طب سوزنی شامل تحریک‌های سوزن به روش متفاوت است. این تحریک به سه روش دستی، با دستگاه و گرما انجام می‌شود.

نوع بیماری: بیماری‌های پیچیده، مدت زمان بیشتری را به خود اختصاص می‌دهند. در نتیجه هزینه‌ی جلسات نسبت به مشکلات جزئی، بیشتر می‌باشد.

 

طب سوزنی صورت در خانه

طب سوزنی از روش‌های بی‌خطر است اما در صورتی که توسط متخصص انجام شود. انجام این روش در خانه خطرات جبران ناپذیری را به همراه دارد.

  • امکان پارگی رگ‌ها و عصب‌های بدن و صورت.
  • امکان خونریزی در صورت استفاده از داروهای رقیق کننده.
  • امکان بروز عفونت به دلیل استفاده از سوزن‌های استریل نشده.
  • امکان شکستن سوزن در پوست و آسیب به بافت‌ها و اندام‌های داخلی.

 

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند