درمان معده درد با طب سوزنی

درمان مشکلات گوارشی با طب سوزنی

عجیب نیست که امروزه از هر پنج نفر یک نفر از مشکلات گوارشی رنج می‌برند. به همین دلیل درمان مشکلات گوارشی با طب سوزنی یکی از راهکارهای موثر در این زمینه است.
بسیاری از افراد به ناچار در محل کار خود غذا میل می‌کنند. این افراد با عجله و ذهنی مشغول این کار را انجام می‌دهند. غافل از اینکه غذا خوردن از مهم‌ترین بخش فرآیند دریافت انرژی می‌باشد.
این عارضه شامل نفخ شکمی تا مشکلات شدید گوارشی را شامل می‌شود.

دیدگاه طب سوزنی در زمینه‌ی بیماری‌های گوارشی چیست؟

در چین باستان، طب سوزنی از شاخه‌های مهم درمانی است. طب سوزنی انرژی را به دو نوع تقسیم می‌کند، قبل و بعد از تولد.
بخشی از انرژی از بدو تولد از والدین به ما می‌رسد و در ناحیه کمر ذخیره می‌شود. بخشی دیگر از طریق آب، هوا و غذا دریافت می‌شود. به همین دلیل استفاده از هوای پاک و غذای سالم در سلامت ما نقش دارند.
متخصص طب سوزنی برای درمان مشکلات گوارشی به اصلاح سبک زندگی بیمار می‌پردازد. سبک زندگی بیمار شامل عادات خاص غذایی، ساعات خواب، میزان فعالیت و تحرک و … می‌باشد.
در واقع طب سوزنی به متعادل کردن بدن و حفظ سلامتی آن می‌پردازد.

بیشتر بخوانید: طب سوزنی چیست و چطور به کنترل درمان دردهای مزمن بدن کمک می‌کند؟

کدام نوع از بیماری‌های گوارشی را می‌توان با طب سوزنی درمان کرد؟

اولین سوالی که در ذهن همه‌ی افراد شکل می‌گیرد این است که طب سوزنی چه بیماری‌هایی را درمان می‌کند؟
در رابطه با مشکلات گوارشی، طب سوزنی دارای طیفی وسیع است که به درمان می‌پردازد.
یبوست، رفلاکس، تهوع، استفراغ، اسهال حاد یا مزمن، زخم معده و روده، کولیت زخمی، بیماری‌های فانکشنال مانند سندروم روده تحریک پذیر و … با طب سوزنی قابل درمان هستند.

التهاب روده با طب سوزنی چگونه درمان می‌شود؟

التهاب روده بر اساس جراحت و زخم‌های متفاوت ایجاد می‌شود که این زخم‌ها در روده چرک و مخاط تولید می‌کند. به عبارت دیگر، بدن غذا و مواد دیگری را عامل بیگانه تلقی می‌کند. در این شرایط، بدن گلبول‌های سفید را فرا می‌خواند و به روده آسیب می‌رساند. علت ایجاد التهاب ممکن است بر اثر استرس، عفونت، داروهای ضد التهاب مانند آسپیرین باشد.
با انجام طب سوزنی التهاب روده از بین می‌رود و باعث تقویت آن می‌شود. پس از درمان مشکلات گوارشی با طب سوزنی، مراقبت‌های بعد از آن را مطالعه کرده تا از خطرات احتمالی پیشگیری شود.

نقاط طب سوزنی برای معده

معمولا برای درمان مشکلات گوارشی با طب سوزنی، سوزن‌ها در 36 نقطه از بدن فرو می‌روند. مهم‌ترین بخش آن که در درمان اسید معده تاثیر بسزای دارد، زیر زانو است. پس از آن بهتر است نقش طب سوزنی در درمان دردهای زانو را بدانید و به گستردگی آن پی ببرید.
طب سوزنی در اصفهان توسط دکتر محمد رضا بحرینی انجام می‌شود. دکتر بحرینی با دارا بودن سوابق و تجارب بسیار در این زمینه به درمان مشکلات گوارشی با طب سوزنی می‌پردازد.

برچسب ها: بدون برچسب

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند