طب سوزنی برای درمان کبد چرب

چرا طب سوزنی برای درمان کبد چرب موثر است؟

کبد چرب، مشکلی که این روزها زیاد شنیده می‌شود. اگرچه چربی کبد می‌تواند بیماری‌های زیادی به همراه داشته باشد، با این حال طب سوزنی برای درمان کبد چرب یک گزینه مناسب است. مشکل اینجاست که بسیاری از افراد دارای کبد چرب هستند، اما از این وضعیت آگاه نیستند. به همین دلیل اگر می‌خواهید بدانید که این بیماری چیست و درمان کبد چرب با طب سوزنی چگونه انجام می‌شود، به نکاتی که در ادامه به آن‌ها اشاره می‌کنیم، توجه داشته باشید.

کبد از نظر طب سوزنی

کبد یکی از مهم‌ترین اندام‌های بدن است که جریان انرژی چی (Qi) را کنترل می‌کند. وجود این انرژی باعث بهبود شرایط جسمانی و روحی انسان می‌شود. کبد شبیه به پالایشگاهی است که با سم زدایی به عملکرد بهتر بدن کمک می‌کند.

انسداد و اختلال انرژی و افزایش حرارت کبد، همگی از عواملی هستند که باعث چربی کبد می‌شوند و نتیجه آن بیماری‌هایی است که یکی پس از دیگری نمایان می‌شود.

چه عواملی بر روی کبد تاثیر می‌گذارند؟

برخی از مهم‌ترین عواملی که ممکن است باعث چربی کبد شود و نیاز است که از آن‌ها بر حذر باشید، موارد زیر هستند:

از استرس دور باشید

اگر مدام استرس داشته باشید، باعث انسداد مسیرهای انرژی در کبد خود می‌شوید. در چنین حالتی کیسه صفرا هم تحت تاثیر قرار می‌گیرد. پس قرار گرفتن در موقعیت‌ها و یا مشاغل پر استرس، موجب سنگ صفرا می‌شود. در نتیجه کبد مسدود می‌شود و شما درد شدیدی را در ناحیه شکم احساس می‌کنید.

خشمتان را کنترل کنید

خشم احساسی است که با کبد و کیسه صفرا در ارتباط است. اگر زود عصبانی می‌شوید، اغلب احساس ناامیدی دارید و رها کردن مشکلات و گذر از آن‌ها برایتان به سختی ممکن است، می‌توان حدس زد که وضعیت کبد شما مناسب نیست.

روش‌های زیادی برای بازگشت تعادل انرژی به کبد وجود دارد. درمان کبد چرب با طب سوزنی یکی از آن‌ها می‌باشد. با این حال تنفس عمیق، مدیتیشن، یوگا و پیاده روی هم از فعالیت‌هایی هستند که به بهبود شرایط کبد شما کمک می‌کنند.

کنترل خشم برای درمان کبد چرب

سفره غذایی خود را تنظیم کنید

عادات بد غذایی و مصرف غذاهای چرب، انواع فست فودها و حذف کردن موادی مثل میوه، سبزیجات و فیبر از دیگر عوامل ایجاد کبد چرب است. حتی برای درمان کبد چرب با طب سوزنی لازم است که رژیم غذایی خود را تنظیم کنید تا بتوانید نتیجه حاصل از آن را مشاهده کنید.

نقش تحرک و فعالیت‌های بدنی

بی تحرکی، نشستن طولانی مدت پشت میز، ورزش نکردن و مواردی مثل آن باعث می‌شود که به مرور کبدتان چرب شود. پس اگر می‌خواهید دچار این مشکل و بیماری‌های آن نشوید، روزانه حداقل به مدت 30 دقیقه و یا 3 بار در هفته ورزش کنید.

از دیگر مواردی که باعث مشکلات کبد می‌شوند، می‌توان به مشکلات هورمونی، دوران قاعدگی زنان و نوسانات احساسی اشاره کرد.

تنظیم و ذخیره سازی گردش خون

کبد به گردش خون بدن کمک می‌کند. ذخیره سازی خون هنگام استراحت یا خواب انجام می‌شود. از زمانی که بیدار می‌شوید و فعالیت‌های فیزیکی شما آغاز می‌شود، خون در بدن جریان می‌یابد. اگر میزان خون ذخیره شده کاهش یابد، شما با مشکلات بیشتری روبرو می‌شوید.

در درمان کبد چرب با طب سوزنی، کاری که پزشک انجام می‌دهد این است که نیدل‌های مخصوص را در نقاط تعریف شده‌ای از بدن وارد می‌کند. این کار باعث تحریک نقاط مورد نظر و افزایش گردش خون در بدن می‌شود. به همین دلیل خیلی مهم است که برای درمان به بهترین پزشک طب سوزنی در اصفهان مراجعه کنید تا از خدمات او در این زمینه برخوردار شوید.

کبد؛ مرکز تنظیم احساسات

کار دیگری که کبد انجام می‌دهد این است که به کمک ذخیره خون و گردش آن به تنظیم جریان انرژی چی در بدن کمک می‌کند. پس کسانی که کبد آن‌ها عملکرد خوبی دارد، راحت‌تر احساسات خود را تنظیم می‌کنند. این در حالی است که کبد چرب باعث درگیری با احساسات، افزایش افسردگی، غم، اضطراب و فشار طولانی مدت می‌شود.

درمان کبد چرب با طب سوزنی باعث می‌شود که انرژی‌های مسدود شده در بدن آزاد شوند. در نتیجه راحت‌تر می‌توانید با احساسات خود کنار بیایید و آن‌ها را کنترل کنید.

کبد عضو لاینفک در چرخه قاعدگی

کبد در تنظیم چرخه قاعدگی زنان نقش پررنگی ایفا می‌کند. اگر کبد چرب باشد و مسیرهای انرژی در آن مسدود شده باشد، احتمالا شاهد علائم زیر خواهید بود:

–     افسردگی

–     ناراحتی

–     تمایل به پرخاشگری

–     درد و فشار زیاد

–     اسپاسم عضلانی

–     قاعدگی نامنظم

–     بی خوابی یا خواب بیش از حد

به همین دلیل است که طب سوزنی با تحریک نقاط مشخص در اطراف کبد، به تنظیم چرخه قاعدگی و کاهش مشکلات آن کمک می‌کند.

عملکرد کبد در سیستم هضم

اگر زخم معده دارید، نسبت به برخی از غذاها حساس هستید و یا از سندرم روده تحریک پذیر رنج می‌برید، این احتمال وجود دارد که عملکرد کبدتان دچار مشکل شده است. در حقیقت از اولین علائم کبد چرب، مشکلات گوارشی است.

زمانی که از طب سوزنی برای درمان کبد چرب استفاده کنید، گردش خون بهبود پیدا می‌کند. این مسئله باعث می‌شود که فرایندهای گوارشی بهتر انجام شود، مواد مغذی زودتر جذب خون شوند و در نتیجه شاهد کاهش مشکلات گوارشی خواهید بود.

طب سوزنی برای درمان کبد چرب

چگونه طب سوزنی به درمان کبد چرب کمک می‌کند؟

پزشک طب سوزنی پس از معاینه شما، در طی چندین جلسه درمانی به درمان کبد چرب کمک می‌کند. طب سوزنی موجب افزایش انرژی “چی” و همچنین گردش جریان خون بدن می‌شود که نتیجه آن بهبود وضعیت سلامتی شماست.

اگر به مرور یاد بگیرید که استرس را کنترل کنید، برای رژیم غذایی خود برنامه ریزی کنید و از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و سیگار پرهیز کنید، متوجه می‌شوید که وضعیت کبدتان رو به بهبودی است.

چربی کبد می‌تواند همراه خود بیماری‌های خطرناکی بیاورد. چاقی خطرناک، دیابت، سرطان کبد و مواردی مانند آن از معمولی‌ترین عوارضی است که کبد چرب به همراه دارد.

سخن آخر

کبد چرب یک مشکل جدی در بدن است. عوارض و خطراتی که می‌تواند ایجاد کند به مراتب بدتر خواهد بود. به همین دلیل لازم است که با رعایت نکاتی مثل پرهیز از استرس، اصلاح عادات غذایی، اجتناب از مصرف نوشیدنی‌های الکلی و سیگار به سلامتی خود کمک کنید.

با این حال درمان کبد چرب با طب سوزنی از دیگر روش‌هایی است که باعث بهبودی وضعیت کبد شما می‌شود. بهتر است برای انجام طب سوزنی و درمان کبد چرب خود، از  بهترین پزشک طب سوزنی در اصفهان کمک بگیرید.

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند