رفع سردردها با طب سوزنی

طب سوزنی چیست و چطور به کنترل درمان دردهای مزمن بدن کمک می کند؟

طب سوزنی یعنی فرو کردن سوزن در نقاط مخصوصی از پوست برای به جریان در آوردن انرژی«چی» راکد شده در بدن می باشد.و درمان درد های مزمن و بیماری بدنی است که در تمام بدن در مسیرهایی به نام مریدین جریان دارد  این تئو ی از کشور چین نشأت گرفته و مربوط به تعادل انرژی حیاتی بدن است.تصور می شود این انرژی به جای جریان یافتن در تمام بدن ،در نقاط خاصی مسدود و گیر می کند و نهایتا موجب درد های مزمن و بیماری و مشکلات اعصاب و روان  و غیره… می گردد. طب سوزنی تلاش می کند که انرژی رتدر تمام بدن جریان دهد و تعادل بین نیروی  یین و یانگ ایجاد کند که به این صورت دردها کاهش و برطرف می شوند.


چند مورد از چگونگی رفع و کنترل درد مزمن توسط طب سوزنی را بیان می کنیم:

درمان دردهای مزمن زانو و قوزک پا

التهاب مفصل در واقع تورم در مفاصل ،رباط یا تاندون ها می باشد که در قسمت های مختلف التهاب مفصل در واقع تورم در مفاصل ،رباط یا تاندون ها می باشد که در قسمت های مختلف بدن اتفاق می افتد .از کبودی گرفته تا معلولیت و ورم مفصلی که هنگام بیدارشدن از خواب درد آن شدیدتر نیز می شود  التهاب مفصل بیشتر به شکل ورم مفاصل،ورم استخوان و نقرس بروز میکند که باعث درد بسیار شدید و غیر قابل تصور می شود. درمان طب سوزنی برای التهاب مفصل زانو و  قوزک پا منحصر به فرد است که در طی ۱-۳جلسه درد را کاهظ و یا رفع می کند و بعد از انجام ۱۰تا۳۰ جلسه درمان می کند.حداقل ۴تا۱۰ سوزن در پوست قرار داده شده و طی ۳۰تا۴۰ دقیقه کاملا آرام می شوید.سوزن ها در نقاط مخصوص مسیر حرکت «چی» در زیر عضلات و بافت های دیگر قرار زارند فرو می روند.البته سوزن ها هیچ گاه در نخاع، مغز،سینه،رگ های خونی،اندام داخل شکم ،سرخ رگ و سیاه رگ ها قرار داده نمی شوند.این سوزن ها بسیار ظریف به اندازه مو هستند و پارگی و بریدگی ندارند.

سم زدایی و سندرم مجرای مچ دستی

سندرم مجرای مچ دستی بیماری است که با علائمی از جمله درد ،مورمور شدن و بی حسب در قسمت هایی از انگشت ها،دست و گاهی آرنج قابل تشخیص است.طب سوزنی با قرار دادن سوزن ها در سر می تواند ستدرم مجرای مچ  دستی را درمان کند . این روش شامل استفاده از سوزن در نقاط مخصوص  طب سوزنی در بدن،  گوش، صورت،دست و پا می باشد که درمان بهتر و سریع تر انجام می گردد.یعنی سوزن های مخصوص طب سوزنی در نقاط مختلفی از سر و در نقاطی در مسیر مریدین های نیروی «چی» در دست و صو ت قرارداده می شوند.کافی است طب سوزنی را امتحان کنید تا در کمترین زمان ممکن اثرات آن را تجربه کنید.

رفع سردردها و میگرن با روش طب سوزنی

میگرن و سردرد سینوسی شکل های بسیار شدید سردرد هستند که به صورت تیر کشیدن ،کوبیدن و ارتعاشات عصب های مغز شناخته می شود.در حالی که میگرن به معنی درد در یک قسمت از سر است،سردرد سینوسی به معنی درد در تمام قسمت های سر ، چشم ها و اطراف بینی می باشد.این بیماری با علایمی از قبیل حالت تهوع، استفراغ،بی اشتهایی،خستگی،نورهراسی‌«حساسیت شدید به درد»و تحریک پذیری دائم، شناخته می شود با آنکه برخی سردردهای سینوسی و میگرن ها اغلب اوقات با آنتی بیوتیک ها قابل درمان نیستند ولی طب سوزنی برای سردرد میگرن و سینوسی می تواند باعثکاهش درد ها شود.برای درمان هر سوزن توسط دکتر یا ورزکار طب سوزنی پیچانده و دست کاری می شود تا سوزن در محل دقیق حرکت انرژی «چی» قرار گیرد.طب سوزنی گوش هم روشی است که در آن سوزن ها برای تحریک بدن در قسمت های داخلی گوش قرار داده می شوند.طب سوزنی بهترین درمان برای فیبرومیالژیا،کمردرد و درد ها در بافت های عضلات می باشد.

برای انجام طب سوزنی، حتما به یک پزشک متخصص مراجعه نمایید. دکترمحمدرضا بحرینی دارای دکترای طب سوزنی در اصفهان یکی از متخصصان معتبر در این زمینه می باشد.

۵ پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند