دکتر بحرینی متخصص طب سوزنی

تعداد جلسات طب سوزنی

جلسات طب سوزنی چند دقیقه طول می‌کشد و فاصله بین هر جلسه چند روز است؟

یک دوره درمانی طب سوزنی ، چند جلسه است؟

برای برخی بیماران، با توجه به مشغله کاری و روزمره خود، آگاهی از تعدادجلسات، طول مدت زمان هر جلسه و فاصله بین جلسات اهمیت دارد. مسلما نوع بیماری یا شکایت بیمار، تعیین کننده تمام موارد پیش گفته است. مثلا در فردی که با کمر درد حاد مراجعه می کند همانطور که بارها شاهد آن بوده ایم، تنها با یک جلسه، درد بیمار بطور کامل برطرف می‌شود، ولی در فردی که با درگیری عصب سیاتیک یا تنگی کانال نخاعی مراجعه می‌کند، علیرغم بهبود چشمگیر در اولین جلسه، نیازمند جلسات درمانی بیشتر است یا در فردی که کمر دردش با زمینه ای از کهولت سن همراه است، جهت تقویت بنیه عمومی بیمار و پیشگیری از عود کمر درد یا بروز َسایر مشکلات، توصیه به درمان‌های تکمیلی می‌شود.

دکتر طب سوزنی در اصفهان تاکید کرده است که تعداد جلسات مشخص شده برای هر بیمار زمانی تعیین می ‌شود که بیماری فرد مشخص شود و تعیین شود که بیماری در چه مرحله ای قرار دارد.

درمان بیماری‌های صعب العلاج یا مزمن

دکتر طب سوزنی اصفهان بیان داشت برخی بیماری‌های صعب العلاج یا مزمن مانند نارسایی غده فوق کلیوی یا MS و پارکینسون، نیازمند درمان طولانی خواهند بود. البته بسته به میزان پیشرفت بهبودی و شرایط دیگر، ممکن است فواصل جلسات درمانی افزایش یابد و مثلا به بیمار توصیه شود ماهیانه یک جلسه برای حفظ و تداوم اثرات درمانی، مراجعه کند.

بطور خلاصه می‌توان گفت درمان‌های معمول، شامل ده تا چهارده جلسه می‌باشند که دست کم دو هفته اول، یک روز در میان خواهد بود. مدت زمان هر جلسه نیز دست کم بیست دقیقه در نظر گرفته می‌شود که در برخی موارد تا یکساعت یا بیشتر نیز ممکن است بطول بیانجامد، خصوصا اگر نیازمند اقدامات همراه مانند بادکش، موکسی باسیون، گواشا تراپی یا ماساژ درمانی باشد.

دکتر بحرینی متخصص طب سوزنی

جلسات طب سوزنی

طب سوزنی برای درمان افسردگی قابل استفاده است. تعداد جلسات طب سوزنی جهت افسردگی معمولاً از دو جلسه در هفته آغاز می شود و زمانی که علائم آن کاهش پیدا کرد تعداد جلسات آن نیز به همان میزان کم می شود. برای کاهش تعداد جلسات حتماً باید با پزشک معالج مشورت شود. گاهی اوقات پزشک ممکن است ترجیح دهد که برای سرعت بخشیدن به روند بهبود و همچنین جلوگیری از عود بیماری کاهش جلسات دیرتر انجام شود.

می توان گفت که کاهش جلسات در طب سوزنی فرآیندی است که باید بر اساس شرایط بیمار و همچنین صلاح پزشک انجام شود. علاوه بر تعداد جلسات طب سوزنی معمولاً جلسه اول درمان که با معاینه همراه می باشد ۶۰ زمان می برد. بعد از آن معمولاً هر جلسه نیاز به نیم ساعت دارد. اما به طور کلی می‌توان گفت که تعدادجلسات از ۸ تا ۶ جلسه است که باز هم  بستگی به شدت و شرایط بیماری دارد.

دکتر بحرینی پزشک طب سوزنی

با مراجعه به سایت دکتر بحرینی پزشک طب سوزنی در اصفهان می‌توانید بیشتر با کاربردها و اثرات درمانی طب سوزنی آشنا شوید یا اگر مورد ویژه ای مد نظرتان است مطرح کنید تا بطور جامع تر به آن پرداخته شود.

البته  تعداد جلسات برای هر فرد با هر بیماری متفاوت است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر به سایت https://drbahreyni.ir/   مراجعه کنید

۵ پاسخ

یک دیدگاه بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. فیلدهای الزامی با * نشان گذاری شده اند